W naszym gabinecie wykonujemy zabiegi profilaktyczne mające na celu zachowanie prawidłowego stanu higieny jamy ustnej. Naszym pacjentom proponujemy cały pakiet zabiegów profesjonalnego oczyszczania zębów:

1. Wskaźnik fuksynowy- określany każdorazowo do oceny higieny jamy ustnej. Za pomocą specjalistycznych preparatów wybarwiona zostaje płytka nazębna, a następnie metodą liczbową oceniany jest stan higieny jamy ustnej. Wybarwianie złogów jest zabiegiem bardzo pomocnym w całym procesie nauczania właściwej higieny jamy ustnej oraz niezwykle przekonującym sposobem motywacji i kontroli.

2. Scaling- dokładne oczyszczenie zębów metodą ultradźwiękową ze złogów kamienia nad i poddziąsłowego.

3. Piaskowanie to zabieg, który pozwala usunąć osad z nawet najbardziej niedostępnych miejsc takich jak bruzdy na powierzchniach zębów czy przestrzenie międzyzębowe. Podczas zabiegu piaskarka pod ciśnieniem i z odpowiednią ilością wody rozpyla w jamie ustnej drobny proszek.

4. Polishing- na zęby nakłada się specjalną pastę, która ma właściwości ścierne i polerujące. Następnie poleruje się powierzchnie zębów odpowiednimi szczotkami i gumkami. Za pomocą gumek o odpowiednich kształtach lub specjalnych pasków do polerowania oczyszcza się przestrzenie międzyzębowe. Po takim zabiegu zęby będą odpowiednio wypolerowane, co utrudni ponowne odkładanie się kamienia nazębnego.

5. Fluoryzacja- wzmacnia szkliwo i zabezpiecza przed kwasami produkowanymi przez bakterie próchnicowe. Po oczyszczeniu zębów nakładany jest preparat w postaci pianki, żelu lub lakieru aby nasycić płytkę zęba fluorem, który przenika do szkliwa.

6. Instruktaż prawidłowej higieny jamy ustnej.

Podczas zabiegu korzystamy z profesjonalnego sprzętu oraz materiałów firm takich jak: Satelec, KAVO.


spacer


Dla Pacjenta:


UWAGA! ZMIENIAMY LOKALIZACJĘ.

Szanowni Państwo, od 4.02.2019r. Praktyka Stomatologiczna "CALDENT" zmienia siedzibę, zatem już w lutym zapraszamy Państwa do naszej nowej lokalizacji przy ul. Czesława Miłosza 5/1 (Inwestycja Nowy Dom Deweloper).
O wszystkich zmianach związanych z nową lokalizacją będziemy informować Państwa na bieżąco.


Godziny pracy rejestracji:
Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00
Zapraszamy osobiście lub prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 56 46 206 46, 693 676 199.

Zapraszamy do skorzystania z przysługujących Państwu rabatów w ramach programu lojalnościowego. Więcej...

Informacja o ochronie danych osobowych w Praktyce CALDENT. Więcej...

Oferta systemu kredytowania usług. Więcej...Dla lekarza:

Miło nam poinformować, że lek. stom. Krzysztof Adamowicz dołączył do grona międzynarodowych wykładowców Smylist®.

Więcej...

                                


                                          
 
  
 
CALDENT © 2012 | Privacy policy
Wykonanie WebC.pl